Aktualności »

Historia chóru »

Przeglądy i koncerty »

Skład chóru »

Galeria zdjęć »

Nagrania dźwiękowe »

Nagrania wideo »

Moim zdaniem... »

Kontakt »

Strona główna »

Aktualności

Koncert z okazji Dnia Niepodległości we Lwowie

W najnowszą historię chóru wpisał się 3 dniowy wyjazd do Lwowa połączony z Koncertem Niepodległościowym w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanej potocznie Katedrą Łacińską. Zwiedzanie polskich cmentarzy wraz ze złożeniem kwiatów na cmentarzu Orląt Lwowskich, spacery zabytkowymi uliczkami miasta, kopiec Uni Lubelskiej wywarły na nas niezapomniane wrażenia. Słynna Lwowska Opera uraczyła nas piękną i znaną operą Verdiego "Bal maskowy".Spacer naszej pary ślubnej po mieście oraz nocne koncertowania pozostały w pamięci wszystkich, którzy w tym uczestniczyli.


Chór "Akord" we Lwowie !

W dniach 11-13.11.2011 Chór Nauczycielski "Akord" ZNP i SCK miał okazję przebywać w jednym z najpiękniejszych polskich miast - niestety leżącym na obczyźnie - królewskim Lwowie. Każdy Polak przyjeżdżający i zwiedzający to piękne miasto odbywa sentymentalną podróż do miejsc tak nierozerwalnie związanych z naszą historią tak piękną jak i trudną. Nie inaczej było z naszym chórem tym bardziej, że nasza podróż wypadła w dni rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości, którego Lwów był jedną z najważniejszych aren. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy, obok repertuaru religijnego, ludowego i popularnego także pieśni patriotyczne, które pięknie rozbrzmiały podczas koncertu w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanej potocznie Katedrą Łacińską. Koncert po sobotniej Mszy Św., którą chór również oprawił swoim śpiewem, zgromadził liczne grono przede wszystkim miejscowej Polonii tak spragnionej kontaktu z Polską kulturą i językiem. Oprócz koncertowania chórzyści mieli też okazję zwiedzić liczne lwowskie zabytki z Soborem Św. Jura, Bazyliką Archikatedralną czy Cerkwią Wołoską na czele, słynna Opera Lwowska uraczyła nas piękną operą G. Verdiego "Bal Maskowy" a spacer naszej pary ślubnej po mieście oraz nocne koncertowania pozostaną na długo w naszej pamięci. Ważnym elementem wyjazdu było też zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego - gdzie nad grobem Marii Konopnickiej chór wykonał "Rotę" - oraz Cmentarza Orląt Lwowskich - gdzie pamięć młodych obrońców Lwowa chór uczcił złożeniem kwiatów i odśpiewaniem hymnu "Gaude Mater Polonia". Gdy tuż przed wyjazdem oglądaliśmy panoramę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej już zaczynała w nas wzbierać tęsknota za tym cudnym miejscem do którego mamy nadzieję jeszcze kiedyś wrócimy. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjazdu - naszym instytucjom patronującym czyli Związkowi Nauczycielstwa Polskiego oraz Samorządowemu Centrum Kultury, dla wspaniałego biura podróży "Adalbert" z Ostrowca Świętokrzyskiego, naszej niezastąpionej Madzi Łącz, która tak sprawnie i perfekcyjnie przygotowała ten wyjazd od strony organizacyjnej oraz jak zawsze specjalne podziękowania dla naszego dyrygenta Pawła Lisa za jak zawsze profesjonalne przygotowanie naszego chóru do lwowskich koncertów.

ChórzyściPosłuchaj nagrań z koncertu

Część 1

Część 2

Część 3

przejdź do galerii zdjęć »

admin
14 listopada 2011 r.

Aktualności    /    Historia chóru    /    Przeglądy i koncerty    /    Skład chóru    /    Galeria zdjęć    /    Nagrania dźwiękowe    /    Nagrania wideo    /    Kontakt    /    Moim zdaniem

Copyright © 2009 Chór Nauczycielski ZNP i SCK w Mielcu Akord

designed by FOTO LAB Mielec

uwagi do strony »       dla chórzystów »