Aktualności »

Historia chóru »

Przeglądy i koncerty »

Skład chóru »

Galeria zdjęć »

Nagrania dźwiękowe »

Nagrania wideo »

Moim zdaniem... »

Kontakt »

Strona główna »

Aktualności

Jubileusz Chóru Nauczycielskiego ZNP i SCK "Akord"

21 listopada w sali widowiskowej SCK odbyła się piękna, a zarazem wzruszająca uroczystość - 40-lecie Chóru Nauczycielskiego "Akord". Uroczystość rozpoczęła się pieśnią "Gaude Mater" odśpiewaną przez jubilatów. Prowadzący uroczystość chórzyści, Magdalena Łącz i Bartosz Kramarz, powitali serdecznie przybyłych gości. Poprosili zebranych gości o uczczenie pamięci zmarłych dyrygentów, chórzystów i sympatyków chóru chwilą ciszy.

Następnie prowadzący przybliżyli publiczności historię powstania chóru. Szczególną uwagę zwrócili na miłą, przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę panującą w zespole kierowanym od 1985 r. przez Pawła Lisa -wspaniałego dyrygenta, który jest sprawdzonym przyjacielem, człowiekiem o wielkiej charyzmie, z niezwykłym poczuciem humoru. Znana piosenka "Czterdzieści lat minęło" w opracowaniu chóralnym Mieczysława Sokołowskiego, obecnego wśród zaproszonych gości, zabrzmiała z ust chórzystów przypominając zebranym o jakże ważnym dla nich jubileuszu. W związku z tym, że pamięć jest ulotna, historia chóru zaprezentowana została w fotograficznym skrócie przez wspaniałą Panią Prezes Basię Maj, która w sposób humorystyczny przedstawiła życie chórzystów podczas prób, występów oraz wyjazdów wypoczynkowych. Chór Męski TŚ "Melodia" gromko odśpiewał jubilatom "Vivat".

Nadszedł czas na odznaczenia dla chórzystów. Prezes Stanisław Rajda odczytał nazwiska wyróżnionych chórzystów Odznakami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a odznaki wręczała przedstawicielka PZCh i O Aleksandra Niezgoda i prezes TŚ "Melodia" Józef Kamiński. W imieniu zespołu podziękowała Maria Orłowska. PZCh i O przyznał również odznakę i puchar dla całego chóru za jego działalność artystyczną. Życzeniom, kwiatom i drobnym upominkom od zaproszonych gości nie było końca. Chórzyści dziękując serdecznie osobom szczególnie bliskim i pomocnym wręczyli im symboliczne róże oraz oprawione w ramki zdjęcie całego zespołu.

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Przed zebranymi gośćmi wystąpiły zaprzyjaźnione chóry. Jako pierwszy zaprezentował się Chór Mieszany TŚ "Melodia" pod dyrygenturą Aleksandry Niezgody, przy akompaniamencie Jerzego Kellera. Następnie zaprezentował się Chór Męski TŚ "Melodia prowadzony przez Jarosława Kmiecia. Na zakończenie połączone chóry wykonały arię z opery Nabucco "Chór niewolników" Program artystyczny zakończył występ jubilatów W wykonaniu chóru można było usłyszeć utwory "Piosenka jest dobra na wszystko", "Con el vito", "Wesoła" oraz "Marsz". Prezentem -niespodzianką dla wspaniałego dyrygenta Pawła Lisa była odśpiewana przez zespół piosenka "The lion sleeps tonight", którą chórzyści przygotowali w tajemnicy przed nim oraz duża maskotka lwa, który miał na szyi piękną dedykację skierowaną do lubianego i szanowanego przez zespół dyrygenta: "Gdzie nie ma serca, muzyka istnieć nie może. Twoje serce jest wielkie, ogromne, jak…lew".

Zebrani goście gorącymi oklaskami i owacjami na stojąco dziękowali za piękny koncert, moc estetycznych wzruszeń i przeżyć.

przejdź do galerii zdjęć »

admin
25 listopada 2009 r.

Aktualności    /    Historia chóru    /    Przeglądy i koncerty    /    Skład chóru    /    Galeria zdjęć    /    Nagrania dźwiękowe    /    Nagrania wideo    /    Kontakt    /    Moim zdaniem

Copyright © 2009 Chór Nauczycielski ZNP i SCK w Mielcu Akord

designed by FOTO LAB Mielec

uwagi do strony »       dla chórzystów »